Novosti iz Fojnice

Održana manifestacija 'Fojnička trpeza i Dani kruha'

Održana manifestacija 'Fojnička trpeza i Dani kruha'

U prisustvu velikog broja Fojničana danas je na lokalitetu Zelene pijace u Fojnici održana manifestacija „Fojnička trpeza i Dani kruha“.

Manifestacija se održava već tradicionalno svake godine a ovaj put organizatori su bili OŠ „Ivan Goran Kovačić“ i Udruženje Alterural.

Direktorica škole Slavica Miletić se zahvalila svima koji su na bilo koji način učestvovali ili pomogli održavanje ove manifestacije.

-Hvala prvenstveno našim učenicima i njihovim nastavnicima koji su dugo vremena pripremali ovu današnju manifestaciju, hvala donatorima i svakako Općini Fojnica koja svake godine ustupi prostor za održavanje Fojničke trpeze.

-Općina Fojnica podržava ovakve manifestacije i činit će to i ubuduće jer lijepo je danas ovdje vidjeti ovoliki broj sugrađana i zaista mi imamo šta ponuditi i na ovakav način trebamo njegovati svoju tradiciju, poručio je prilikom obraćanja Sabahudin Klisura, načelnik općine Fojnica.

Program manifestacije svojim nastupima uljepšali su učenici osnovne škole „Ivan Goran Kovačić“, KUD „1001 noć“ Fojnica te KPD „Matija Gubec“ Bakovići.

Nakon programa posjetioci su imali priliku uživati u lokalnim gastronomskim specijalitetima, domaćim proizvodima sa seoskih domaćinstava, raznovrsnom povrću i voću i pekarskim delicijama.

Novosti

Održana 30. sjednica Općinskog vijeća Fojnica

Na današnjoj redovnoj sjednici Općinskog vijeća raspravljano je o 20 tačaka dnevnog reda. Vijećnici su, nakon usvajanja zapisnika sa prethodne sjednice i vijećničkih pitanja, usvojili Izvršenje Budže...

Sutra sjednica Općinskog vijeća Fojnica

Sjednica Općinskog vijeća Fojnica će biti održana 18.04.2024. godine, u velikoj sali Općine Fojnica, sa početkom u 9 sati. Dnevni red Usvajanje Izvoda iz zapisnika sa 29. sjednice Općinskog vijeć...

Načelnik dodijelio zahvalnice učenicima i nastavnicima koji su dali doprinos u obilježavanju Dana op…

15. aprila 2024. u prostorijama naše škole održan je revijalni program za učenike na kojem je načelnik općine Fojnica Sabahudin Klisura podijelio zahvalnice učenicima i nastavnicima iz sve tri škole...

Priredba povodom 14.aprila-Dana OŠ 'Muhsin Rizvić'

Danas je u prepunoj sali OŠ 'Muhsin Rizvić' održana priredba povodom Dana škole-14.aprila. Pjesmom, recitacijom, plesom i glumom učenici su i ovog puta pokazali svoje znanje i umijeće i na taj način ...

Obavijest za vlasnike stambenih i etažnih prostora o obavezi plačanja kumenalne naknade

Obavijest za vlasnike stambenih i etažnih prostora o obavezi plaćanja kumenalne naknade. ...

OBAVIJEST

Obavještavaju se roditelji da će se obaviti liječnički pregled i upis djece u I (prvi) razred osnovnog obrazovanja, a koja sa 01.06.2024. godine pune 6 (šest) godina, za školsku 2024/2025. godinu. ...

Svečana sjednica povodom 18.marta – Dana Općine Fojnica (FOTO)

Svečana sjednica Općinskog vijeća Fojnica, upriličena povodom obilježavanja 18. marta/ožujka – Dana općine Fojnica, održana je danas u sali Općine Fojnica. 18. mart je datum koji se obilježava kao Dan...

Log in