Novosti iz Fojnice

Obilježen 9. maj - Dan SMŠ "ZIJAH DIZDAREVIĆ" Fojnica

Obilježen 9. maj - Dan SMŠ "ZIJAH DIZDAREVIĆ" Fojnica

Svečanim programom 9. maja 2024. godine SMŠ „Zijah Dizdarević“ Fojnica obilježila je 46 godina postojanja i uspješnog rada. Svečanoj sjednici Nastavničkog vijeća, koja je održana u dvorani škole, prisustvovao je veliki broj zvanica.

Svečanost obilježavanja Dana škole započela je intoniranjem himne Bosne i Hercegovine.

Na samom početku direktor škole Samir Kučuk pozdravio je sve prisutne i zaželio im dobrodošlicu. Prisutnima se obratio i načelnik općine Fojnica Sabahudin Klisura.

Nakon toga uslijedila je dodjela priznanja učenicima koji su učešćem na školskim, kantonalnim i federalnim, ali i na međunarodnim takmičenjima postigli odlične uspjehe čime su pokazali da su odlični matematičari, fizičari, programeri, sportisti, ali i da imaju izgrađene jezičke vještine. Škola ih ponosno bodri što im je pokazala i na ovaj poseban dan.

Dodijeljena su priznanja zaposlenicima za dugogodišnji rad u ovoj školi. Profesor Sabit Muhić se obratio prisutnima i dao kratak osvrt na vrijeme provedeno u ovoj školi.

 • Sabit Muhić, prof.
 • Zilha Hadžić, prof.
 • Hajra Musinović-Smajić, prof.
 • Edina Sikirić-Vehaboić, prof.
 • Indira Pašalić, prof.
 • Muhamed Kučuk, prof.
 • Zijada Bitić
 • Zijada Omerčević

Također, priznanja su dodijeljena i profesorima koji su se u prethodnim školskim godinama istaknuli zalaganjem u vannastavnim aktivnostima.

 • Đenita Salčinović, zamjenica direktora škole
 • Meliha Ibreljić, prof. bosanskog jezika i književnosti
 • Alma Kljaho, prof. bosanskog jezika i književnosti
 • Amina Mušinbegović-Hodžić, prof. njemačkog i engleskog jezika
 • Mirnes Smajilović, prof. matematike
 • Munir Softić, prof. matematike
 • Mirza Hodžić, prof. matematike
 • Lejla Abdulahović-Smajilović, prof. fizike
 • Elma Bašić, prof. hemije
 • Sumejja Memija Bećirović, prof. farmaceutske grupe predmeta

Zahvalnice za uspješnu saradnju dodijeljene su direktorima drugih škola i institucija u kojima naši učenici obavljaju praktični dio nastave.

 • OŠ „Kiseljak 1 Bilalovac“ Kiseljak (Nermin Merhemić, direktor)
 • OŠ „Muhsin Rizvić“ Fojnica (Zijad Bukvić, direktor)
 • OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Fojnica (Mirjana Golub, direktorica)
 • Policijska stanica Fojnica (viši inspektor Samir Mašin, komandir)
 • Književno-kulturna manifestacija „Susreti Zije Dizdarevića“ (Nevres Jemendžić, predsjednik)
 • Lječilište „Reumal“ Fojnica (Alija Mukača, direktor)
 • Gradska apoteka Fojnica (Maja Šantić, direktorica)
 • JU Dom zdravlja Fojnica (Jusuf Zuka, direktor)
 • Ustanova za socijalno zbrinjavanje i zdravstvenu njegu Drin Fojnica (Ajdin Hibović, direktor)
 • Šumarija Fojnica (Elmir Dugonja, upravnik)
 • Grakop d.o.o. Kiseljak (Senad Sejdić, direktor)
 • Frizerski salon „Yellow blue“ (Emina Bečirović, vlasnica)

Na ovaj poseban dan, uprava naše škole odlučila je nagraditi naše nastavno osoblje i učenike, te im olakšati nastavni proces i održavanje časova tako što je podijela nove laptope svim aktivima škole.

Vannastavne aktivnosti su veoma važne za učenike naše škole jer putem njih ispoljavaju svoje stvaralačke potencijale i otkrivaju talente. Brojne školske sekcije pružaju im mogućnost za dodatnim obrazovanjem i iskazivanjem kreativnosti. Jedna od takvih sekcija je i Novinarska sekcija „Klik“ čiji su članovi uz koordinaciju profesorica bosanskog jezika i književnosti Merline Curić i Amine Drinić realizirali projekt pripreme i izrade školskog godišnjaka i odlučili ga pokloniti školi na njen 46. rođendan. Članice „Klika“ Amina Salčinović i Zerina Bulut su pripremile promociju Godišnjaka, dok su ostali članovi pripremili štand na kojem se vršila prodaja Godišnjaka. Direktor je uručio zahvalnice sponzorima koji su omogućili realizaciju ovog projekta.

 • Općina Fojnica i općinski načelnik gosp. Sabahudin Klisura
 • Lječilište „Reumal“ Fojnica
 • Ustanova za socijalno zbrinjavanje i zdravstvenu njegu „Drin“
 • Štamparija Fojnica
 • Mljekara „Fojnica MILK“
 • JKP „Šćona“ Fojnica
 • Farma Haneen Nostalgija d.o.o Zenica
 • Turistička agencija „Global travel“
 • „Color media“, „Bee dizajn“, „Color art“ Fojnica

Članovi sekcije „Nukleus“ su također uz koordinaciju profesorica Elme Bašić i Sumejje Memija Bećirović pripremili bogat štand na kojem se vršila prodaja mehlema i sapuna.

Voditeljice svečanog programa su bile Berina Salčinović i Ilhana Mujić.

Tokom svečanosti pripremljen je i muzički program koji je upriličila profesorica muzičke kulture Monika Miličević: pjesme „Pjevat ćemo šta nam srce zna“ i „Školjka“ u izvedbi učenice Sare Čago, a u pratnji prof. Miličević i učenika Saida Tutnjevića i Bojana Trogrančića.

U sklopu obilježavanja Dana škole održan je i Kviz općeg znanja u organizaciji profesora Dženana Karalića, a uz pomoć kolega iz kolektiva. Direktor je dodijelio nagrade najboljima, a prva tri mjesta su osvojile ekipe:

 1. Javno komunalno preduzeće
 2. Atomsko sklonište
 3. Elita.

Novosti

Konkurs za podnošenje prijava za dodjelu stipendija redovnim studentima Općine Fojnica za akademsku …

Stipendije se dodjeljuju u ukupnom iznosu od 1.000,00 KM za svakog studenta pojedinačno, a ukupan broj stipendija utvrđuje se na osnovu iznosa koji je planiran u Budžetu Općine Fojnica, za tekuću kale...

Održana 30. sjednica Općinskog vijeća Fojnica

Na današnjoj redovnoj sjednici Općinskog vijeća raspravljano je o 20 tačaka dnevnog reda. Vijećnici su, nakon usvajanja zapisnika sa prethodne sjednice i vijećničkih pitanja, usvojili Izvršenje Budže...

Sutra sjednica Općinskog vijeća Fojnica

Sjednica Općinskog vijeća Fojnica će biti održana 18.04.2024. godine, u velikoj sali Općine Fojnica, sa početkom u 9 sati. Dnevni red Usvajanje Izvoda iz zapisnika sa 29. sjednice Općinskog vijeć...

Načelnik dodijelio zahvalnice učenicima i nastavnicima koji su dali doprinos u obilježavanju Dana op…

15. aprila 2024. u prostorijama naše škole održan je revijalni program za učenike na kojem je načelnik općine Fojnica Sabahudin Klisura podijelio zahvalnice učenicima i nastavnicima iz sve tri škole...

Priredba povodom 14.aprila-Dana OŠ 'Muhsin Rizvić'

Danas je u prepunoj sali OŠ 'Muhsin Rizvić' održana priredba povodom Dana škole-14.aprila. Pjesmom, recitacijom, plesom i glumom učenici su i ovog puta pokazali svoje znanje i umijeće i na taj način ...

Log in