Novosti iz Fojnice

Načelnik dodijelio zahvalnice učenicima i nastavnicima koji su dali doprinos u obilježavanju Dana općine Fojnica

Načelnik dodijelio zahvalnice učenicima i nastavnicima koji su dali doprinos u obilježavanju Dana općine Fojnica

15. aprila 2024. u prostorijama naše škole održan je revijalni program za učenike na kojem je načelnik općine Fojnica Sabahudin Klisura podijelio zahvalnice učenicima i nastavnicima iz sve tri škole sa područja naše općine, koji su svojim aktivnostima doprinijeli obilježavanju Dana općine Fojnica.

18. marta je u Franjevačkom samostanu u Fojnici realiziran bogat sadržajni program: otvorena je galerija literarnih i likovnih radova, održana je debata i prezentacija istraživačkog rada na temu održivog razvoja u Fojnici te promocija Zbornika literarnih i likovnih radova. Sve aktivnosti su bile usmjerene na obrazovanje za održivi razvoj. U aktivnosti su bile uključene profesorice bosanskog jezika i književnosti - Meliha Ibreljić, Senada Ahmetak, Amina Behlil i Alma Kadrić, nastavnica biologije – Daliborka Čelan, nastavnik likovne kulture – Nafiz Pamić, profesorica hemije - Elma Bašić, profesorica demokratije i ljudskih prava – Đenita Salčinović te nastavnica njemačkog jezika - Larisa Rebić. Cilj je bio pokazati da se ekološke teme i teme vezane za održivi razvoj mogu i trebaju promicati kroz sve predmete u školi i da je međupredmetna saradnja u nastavnom procesu od velikog značaja. Naglasak je također stavljen i na značaj saradnje škola sa lokalnom zajednicom, s ciljem promovisanja pozitivnih vrijednosti. Učenici SMŠ „Zijah Dizdarević“ Fojnica, O.Š. „Ivan Goran Kovačić“, Gojevići - Fojnica i O. Š. „Muhsin Rizvić“ Fojnica su na najbolji mogući način promovisali naš grad - pisanom riječju i komunikacijskim vještinama, različitim likovnim tehnikama te su pokazali sposobnost sudjelovanja u istraživačkim projektima.

Ovom prilikom je načelnik Sabahudin Klisura ukazao na važnost saradnje škola na području naše općine i na važnost saradnje škola sa lokalnom zajednicom te je pohvalio nastavno osoblje sve tri škole koje na ovaj način gradi pozitivne priče u našoj općini. Riječi zahvalnosti nastavnicima i učenicima uputili su i direktori SMŠ „Zijah Dizdarević“ Fojnica Samir Kučuk te direktor O. Š. „Muhsin Rizvić“ Fojnica Zijad Bukvić.

Općina Fojnica je za stotinjak učenika koji su dali svoj doprinos povodom obilježavanja ovog značajnog datuma pripremila slatki kutak u kojem je nakon oficijelnog dijela programa nastavljeno druženje među učenicima.

Novosti

Obilježen 9. maj - Dan SMŠ "ZIJAH DIZDAREVIĆ" Fojnica

Svečanim programom 9. maja 2024. godine SMŠ „Zijah Dizdarević“ Fojnica obilježila je 46 godina postojanja i uspješnog rada. Svečanoj sjednici Nastavničkog vijeća, koja je održana u dvorani škole, pr...

Konkurs za podnošenje prijava za dodjelu stipendija redovnim studentima Općine Fojnica za akademsku …

Stipendije se dodjeljuju u ukupnom iznosu od 1.000,00 KM za svakog studenta pojedinačno, a ukupan broj stipendija utvrđuje se na osnovu iznosa koji je planiran u Budžetu Općine Fojnica, za tekuću kale...

Održana 30. sjednica Općinskog vijeća Fojnica

Na današnjoj redovnoj sjednici Općinskog vijeća raspravljano je o 20 tačaka dnevnog reda. Vijećnici su, nakon usvajanja zapisnika sa prethodne sjednice i vijećničkih pitanja, usvojili Izvršenje Budže...

Sutra sjednica Općinskog vijeća Fojnica

Sjednica Općinskog vijeća Fojnica će biti održana 18.04.2024. godine, u velikoj sali Općine Fojnica, sa početkom u 9 sati. Dnevni red Usvajanje Izvoda iz zapisnika sa 29. sjednice Općinskog vijeć...

Priredba povodom 14.aprila-Dana OŠ 'Muhsin Rizvić'

Danas je u prepunoj sali OŠ 'Muhsin Rizvić' održana priredba povodom Dana škole-14.aprila. Pjesmom, recitacijom, plesom i glumom učenici su i ovog puta pokazali svoje znanje i umijeće i na taj način ...

Log in