Nova verzija sajta
Fejzić ponovo srušio Busovaču, Fojnica na korak do titule
Emin Serj Memija - Ponedjeljak, 21.05.2012, 08:19
Pročitano 238 puta
FK FojnicaNogometaši Fojnice ostvarili su jučer vrlo važnu pobjedu na gostovanju kod Busovače. Naši momci su slavili sa 3:1 i tako zadržali vodeću poziciju kolo prije kraja prvenstva. Junak susreta bio je Fejzić, koji je sa tri gola donio pobjedu "Zelenim", baš kao i jesenas na Gradskom stadionu u Fojnici.

Busovača je nešto bolje otvorila susret ali bez nekih značajnih prilika. Prvu pravu priliku vidjeli smo u 15. minuti, kada Merušić izlazi sam pred golmana Busovače ali šalje loptu iznad gola. U 18. minuti sporni momenat. Drinjak je srušen u šesnaestercu domaćina ali sudija nije ništa svirao iako je prekršaj bio očigledan.

Nakon toga i domaći su zaprijetili i to dva puta, u 25. minuti nakon kornera i 26. minuti nakon slobodnog udarca, no Ćućuz se istakao i pokazao svoje golmanske kvalitete. U 32. minuti još jedna velika prilika za Busovaču ali nakon greške Šišića nisu se dobro snašli domaći nogometaši pred golom Ćućuza te je ostalo 0:0. Sa tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

U drugom dijelu naši momci su, svjesni da im treba pobjeda, krenuli još odlučnije. To je urodilo plodom već u 54. minuti susreta. Merušić sjajno proigrava Fejzića koji izlazi sam pred protivničkog golmana i pogađa za 0:1. U 65. minuti već je 0:2. Merušić ponovo sjajno izbacuje Fejzića koji vara svog čuvara i sjajno pogađa za 0:2 i tada već ubjedljivo vodstvo. Činilo se tada da je sve gotovo.

No samo 4 minute kasnije domaći su smanjili rezultat nakon jednog kornera te unijeli neizvjesnost u utakmicu. Nakon tog gola domaći su krenuli po poravnanje ali njihove nade ugasio je ponovo sjajni Fejzić u 85. minuti susreta. Rezervista Topalović, koji je prije koji minut ušao sa klupe, sjajno je podvalio loptu za Fejzića a ovaj po treći put matira domaćeg golmana i to je konačnih 1:3. Sjajna forma našeg napadača, kojem je ovo već 4 hat-trick ove sezone te sada na kontu ima nevjerovatna 22 pogotka.

Fojnica je tako kolo prije kraja ostala na prvome mjestu. Sada "Zeleni" imaju 38 bodova, bod više od drugoplasirane Rijeke, koja je danas savladala Kiseljak. Naši momci u zadnjem kolu dočekuju Radnik na svome terenu i pobjedom će osigurati titulu prvaka u Prvoj kantonalnoj ligi SBK/KSB.

pretraga novosti :: arhiva novosti