Početna stranica
..:: Subota, 11.02.2012 ::..
Odaberite kategoriju
NovostiPretraga novostiArhiva novostiUvodDemografski podaci City HistoryNatural ResourcesHow to come?Google Translate HistorijatKulturno-historijski spomeniciZnameniti Fojničani Susreti Zija DizdarevićFojničko ljetoMemorijal Kenan Memija Prirodni resursiLokalni ekološki akcioni plan TurizamKako doći u Fojnicu?Karta općineMapa grada Obrazovni sistemZdravstvoRRC ReumalInfrastrukturaPrivredaPoljoprivredaInvestirajte u FojnicuHotel "Nature"Aquapark FojnicaTRC "Kraljica Katarina"Žičara - Gondole Općina FojnicaBiro za zapošljavanje RedakcijaMapa sajtaServisne informacijeInternet pristupMarketing Foto galerijaFotografije na Google Earth (KML)Panoramio mapa (ukoliko nemate Google Earth)Video snimciKnjiga gostijuForumFojnica chatE-razgledniceAdresarDirektorij linkovaVremenska prognozaWebmail (fojnica.ba)FREE Webmail (moja.fojnica.ba)RSS
Pretraga

Fojnica.ba
Google
Pretraga novosti
Forum
(www.fojnica.ba/forum)

Fojnica chat
Anketa
Da li ste zadovoljni uslugama koje pruža J.U. Dom zdravlja Fojnica?
Da
Ne

Vidi rezultate
Kalendar dešavanja
« Juni 2010 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Zadnje objavljeno
Servisne informacije
Vremenska prognoza Stanje na putevima Auto karta Evrope
Aktivisti OC "Stella" zasukali rukave i renoviraju svoje prostorije
Hazim Čukle - Utorak, 15.06.2010, 16:35
Pročitano 383 puta
Klikni za više fotografijaOC "Stella"
Omladinski Centar "Stella" postoji nakon proteklog rata, broji stotinjak svojih članova koji su aktivni u nekoliko sekcija kao što su: dramska, muzička, eko kamp i ritmička sekcija. Već nekoliko dana je radna atmosfera u prostorijama centra i ispred njih. Renoviraju se sve prostorije kao i mokri čvor a ispred su zasadili cvijeće, postavili stolove i stolice.

Na radnom zadatku smo zatekli predsjednicu OC "Stella" Fojnica Melihu Ibreljić, prof. koja nam je kazala: "Imali smo ove prostre koji su bili neuslovni. Pokrenuli smo inicijativu da ih mi renoviramo uz pomoć donatora i evo krenuli smo punom parom. Komplet se sve renovira i time ćemo dobiti adekvatne uslove za budući rad OC "Stella" Fojnica. Naši članovi izvode radove, naravno one koje su u njihovim mogućnostima.

Planiramo uraditi jedan zdrastveni info punkt gdje će naši omladinci i oni koji to žele dobiti informacije vezane za svoje zdravlje a već radimo projekat "Zdravlje" u saradnji sa njemačkom organizacijom "GTZ" koja nam je nedavno donirala računarsku opremu. Naših troje aktivista: Haris Balić, Aldin Bukvić i Dženan Pašić pohađaju modularnu nastavu na seminarima u okviru tog projekta "Zdravlje" i uskoro bi trebali putovati u Njemačku.

Oko ovih radova na renoviranju prostorija Omladinskog centra su nam pomogli prije svih načelnik općine Fojnica Salkan Merdžanić, zatim firme koje su nam donirale materijal i dale radnike za izvođenje radova a to su: hotel "Reumal" Fojnica, "Štamparija" Fojnica, "VH gradnja" Fojnica, JU "Dom zdravlja" Fojnica, "Vizura" Fojnica, JKP "Šćona" Fojnica "Vispak" Visoko, OŠ "Muhsin Rizvić" Fojnica i "Eko kamp" Fojnica".





• Ukoliko želite da pokrenete diskusiju o nekoj temi molimo Vas da koristite Fojnica online forum (www.fojnica.ba/forum).

• Sve novosti vezane za Fojnicu možete poslati u formi članka (ili linka na članak) na email redakcija@fojnica.ba, uz Vaš potpis. Rado ćemo ih objaviti u okviru ovog sistema Fojnica online novosti.

pretraga novosti :: arhiva novosti