Početna stranica
..:: Četvrtak, 09.02.2012 ::..
Odaberite kategoriju
NovostiPretraga novostiArhiva novostiUvodDemografski podaci City HistoryNatural ResourcesHow to come?Google Translate HistorijatKulturno-historijski spomeniciZnameniti Fojničani Susreti Zija DizdarevićFojničko ljetoMemorijal Kenan Memija Prirodni resursiLokalni ekološki akcioni plan TurizamKako doći u Fojnicu?Karta općineMapa grada Obrazovni sistemZdravstvoRRC ReumalInfrastrukturaPrivredaPoljoprivredaInvestirajte u FojnicuHotel "Nature"Aquapark FojnicaTRC "Kraljica Katarina"Žičara - Gondole Općina FojnicaBiro za zapošljavanje RedakcijaMapa sajtaServisne informacijeInternet pristupMarketing Foto galerijaFotografije na Google Earth (KML)Panoramio mapa (ukoliko nemate Google Earth)Video snimciKnjiga gostijuForumFojnica chatE-razgledniceAdresarDirektorij linkovaVremenska prognozaWebmail (fojnica.ba)FREE Webmail (moja.fojnica.ba)RSS
Pretraga

Fojnica.ba
Google
Pretraga novosti
Forum
(www.fojnica.ba/forum)

Fojnica chat
Anketa
Da li ste zadovoljni uslugama koje pruža J.U. Dom zdravlja Fojnica?
Da
Ne

Vidi rezultate
Kalendar dešavanja
« Novembar 2009 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Zadnje objavljeno
Servisne informacije
Vremenska prognoza Stanje na putevima Auto karta Evrope
Kako je Ilija Ladin predavao njemački
Hazim Čukle - Nedjelja, 15.11.2009, 13:12
Pročitano 1694 puta
Klikni za više fotografijaSa snimanja filma
U petak je u Fojnici otpočelo snimanje kratkog igranog filma pod nazivom "Kako je Ilija Ladin predavao njemački". Film se snima u produkciji "Koncept" iz Mostara a snimanje će trajati tri dana a snimati će se na dvije lokacije u općini Fojnica u prostorijama zgrade Općine Fojnica i u O.Š. "Muhsin Rizvić" područna škola u Pločari Polju. Prvi set snimanja je u općinskoj zgradi i kako nam je kazao producent ovog filma Ivan Vukoja film "Kako je Ilija Ladin predavao njemački" se snima po scenariju Mire Petrovića koji je određeno vrijeme živio i radio kao direktor "Narodnog univerziteta" u Fojnici a i fojnički je zet. Redatelj ovog kratkog igranog filma je Segor Hadžagić a direktor fotografije Erol Zubčević.

"Film je priča o jednoj istinitoj zgodi iz života Ilije Ladina koji je kao student francuskog jezika došao u jednu osnovnu školu predavati njemački jezik. U toj nastavi gdje on zajedno sa učenicima uči njemački uveo je nove pedagoške metode sa kojima su djeca bila oduševljena a direktor škole i ostali nastavnici zgroženi", kaže producent Ivan Vukoja. U glavnim ulogama igraju glumci: Dragan Suvak, Nermin Omić, Tanja Šojić i Vladimir Jokanović.





• Ukoliko želite da pokrenete diskusiju o nekoj temi molimo Vas da koristite Fojnica online forum (www.fojnica.ba/forum).

• Sve novosti vezane za Fojnicu možete poslati u formi članka (ili linka na članak) na email redakcija@fojnica.ba, uz Vaš potpis. Rado ćemo ih objaviti u okviru ovog sistema Fojnica online novosti.

pretraga novosti :: arhiva novosti