Nova verzija sajta
Iftar za stotinu članova KUD-a "Izvor 08" iz Kiseljaka
Hazim Čukle - Četvrtak, 25.09.2008, 14:03
Pročitano 130 puta
Klikni za više fotografijaIftar KUD-a "Izvor 08"
Kiseljak - Kulturno umjetničko društvo "Izvor 08" iz Kiseljaka postoji nešto više od šest mjeseci, ali se može pohvaliti sa brojnošću svojih članova, njih preko stotinu koji djeluju u nekoliko sekcija ovog KUD-a iz Kiseljaka. Po riječima predsjednika KUD-a "Izvor 08" iz Kiseljaka njihov broj članova se stalno povećava.

"Uglavnom su to mladi, ali naši članovi mogu bit svi koji žele, od 7 do 77 godina. Iako tek odnedavno postojimo već smo bili na nekoliko smotri KUD-ova. Prvog radnog prošle sedmice, na pola mjeseca mubarek Ramazana, smo upriličili zajednički iftar za naše članove i naše prijatelje. U restoranu "Orijent" u Kiseljaku na zajedničkom iftaru je bilo preko stotinu naših članova i dobar broj naših prijatelja. Sa nama su se iftarili i bili naši gosti pored ostalih i premijer SBK Salko Selman i savjetnik u Vijeću ministara BiH Suad Džafić. Premijer Selman nam je tom prilikom zaželio plodan i uspješan rad društva u budućnosti, te izrazio spremnost za jačanje saradnje između vladinog i nevladinog sektora općine i Kantona. Iako smo po stažu odnosno vremenu postojanja mlado društvo planiramo biti domačini prvoj smotri foklora u Kiseljaku početkom oktobra, tačnije 4. oktobra ove godine gdje se nadamo da će nam u goste stići desetak društava iz cijele BiH", kaže predsjednik KUD-a "Izvor 08" Elvedin Mušanović.

pretraga novosti :: arhiva novosti