Nevres Jemendžić - Petak, 27.10.2006, 15:52
FK FojnicaDruga liga Zapad 1, 8. kolo: (14.10.2006):

BUSOVAČA: Busovača – Vlašić 0:3
NOVI TRAVNIK: Novi Travnik – Rijeka 1:1
DONJI VAKUF: Radnik – Gorica 3:0

FOJNICA – NK VITEZ FIS 2:1 (0:1)

Subota, 14.10.2006. godine, početak u 15,00 sati. Vrijeme sunčano i prohladno, teren odličan. Gledalaca oko 200. Glavni sudija Almin Mlinarević (D. Vakuf) – 8. Pomoćnici Adi Bohutinski i Nikica Lekić (oba Busovača). Delegat Hasan Čehajić (Bugojno). Strijelci: 0:1 Lovrinović (41) 1:1 Em. Omerdić (61) 2:1 Al. Memija (84 – 11 m). Žuti kartoni: Em. Omerdić, Al. Brkanović (Fojnica), Rajković, Zukan, J. Aman (Vitez FIS). Crveni karton: Zukan (Vitez FIS). Igrač utakmice: Emin Omerdić (Fojnica).

FOJNICA: Nurkić 6 M. Hodžić 6,5 Šabanović 7 Es. Omerdić 7,5 Al. Brkanović 7,5 M. Bureković 7 Al. Memija 8 Merđan 6 (od 57. S. Ćatić 7) Em. Omerdić 8,5 A. Topalović 7 (od 83. J. Ćatić -) S. Topalović 6 (od 76. Kunić -). Trener Mirsad Memija.

VITEZ FIS: Palalić 7 Rajković 6 (od 70. Šantić -) J. Aman 6,5 Zukan 6 Vidović 7 Lovrinović 7 Buhić 7,5 I. Aman 6 Laštro 7 Šafradin 6 Grebenar 6 (od 50. Hrustanović 6,5). Trener Franjo Gudelj.

Odlična nogometna predstava na stadionu pokraj Dragače, susret dva izvrsna tima. Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu, koje su riješili u svoju korist rezultatom 1:0, a veliku krivicu za zgoditak snosi nesigurni golman domaćih Nurkić. U drugom poluvremenu drugačija slika na terenu. Domaći nogometaši su od prve minute krenuli ofanzivno prema golu odličnog Palalića, stvarajući šanse i to im se isplatilo. Sredinom poluvremena najbolji igrač susreta, Emin Omerdić, je primio jednu loptu na ivici kaznenog prostora gostiju, odlično se okrenuo i preciznim udarcem u dalji ugao savladao golmana gostiju. Nakon izjednačenja, fojnički zelenobijeli su nastavili opsjedati gol igrača iz Viteza, ali veoma strpljivo i oprezno, jer su gosti nekoliko puta zaprijetili iz opasnih kontranapada. Rezultat toga je bio dosuđeni kazneni udarac nakon prekršaja na Eminu Omerdiću, koji je u pobjedonosni zgoditak pretvorio kapiten domaćina. Kraj utakmice i veoma važnu pobjedu Fojničani su dočekali uzdignutih ruku, dijeleći radost sa svojim vjernim navijačima. Ova pobjeda ekipu trenera Memije ponovo vraća u vrh lige i daje mogućnosti za visok plasman na kraju jesenjeg dijela.