Nova verzija sajta
Prijateljska nogometna utakmica: Fojnica – MIS Kreševo 3:3
Nevres Jemendžić - Četvrtak, 20.04.2006, 18:59
Pročitano 231 puta
FK FojnicaSrijeda, 19.04. - FOJNICA – Stadion SD Fojnica. Vrijeme oblačno, teren klizav. Gledalaca oko 100. Glavni sudija Enis Jemendžić, pomoćnici Ajdin Pašić i Asmir Huzbašić (Fojnica). Strijelci: 1:0 Al. Memija (4) 2:0 Junuzović (29) 2:1 Galić (40) 3:1 Al. Memija (48) 3:2 Ivičević (57) 3:3 Zečević (89). Žuti karton: Pašukan (MIS Kreševo). Crveni karton: Marković (MIS Kreševo).

FOJNICA: S. Karić (B. Ćatić), J. Ćatić, Kozlić, Es. Omerdić (Adn. Hodžić), M. Bureković, Jakubović (Čehajić), M. Hodžić, Kunić (Miletić), Al. Memija, Junuzović (Brkanović), Em. Omerdić (Huzbašić). Trener Senad Hrvačić.
MIS KREŠEVO: Buzuk (Puljić), Vukoja, Sadiković, Lihovac (Prosjanović), I. Pavlović, Marković, Kovačević (Pašukan), Marić, Arnautović (Zečević), Galić (Balta), Ivičević (B. Pavlović). Trener Goran Popić.

U sklopu priprema za nastavak takmičenja u Play offu Druge lige Zapad ekipa Fojnice je odigrala prijateljsku utakmicu sa prvoligašem iz Kreševa. Utakmica je bila izuzetno borbena, odlična, sa mnogo lijepih akcija, proigravanja i prekrasnih zgoditaka. Klizav teren je bio manja prepreka za igrače obje momčadi, ali to se nije mnogo osjetilo u igri. Domaći su poveli sa 2:0 lijepim pogocima Almira Memije i evro-golom Junuzovića. Do kraja poluvremena gosti su smanjili preko Galića. Na poluvremenu je trener gostiju uveo nekoliko igrača iz prve postave jer je vidio da domaći vladaju terenom. Domaći povećavaju vođstvo početkom drugog dijela igre i odlično pariraju iskusnijem prvoligašu. Tek ulaskom rezervnih igrača u ekipi domaćina, igrači trenera Popića uspostavljaju ravnotežu u igri, ali sve što su uspjeli da učine do kraja je uspostava rezultatske ravnoteže. Ako domaći igrači budu ovako igrali u Play offu, ne bi trebalo da bude strahovanja za osvajanje prvog mjesta u Drugoj ligi Zapad i učešće u kvalifikacijama za Prvu ligu BiH, što je davnašnji san navijača zelenobijelih iz Fojnice.

pretraga novosti :: arhiva novosti