Nova verzija sajta
Obilježen dan Osnovne škole Muhsin Rizvić
Hazim Čukle - Ponedjeljak, 17.04.2006, 20:08
Pročitano 191 puta
Sa svečanosti, 14.04.2006Petak, 14.04. - Danas 14. travnja/aprila je u velikoj sali SMŠ "Zija Dizdarević" u Fojnici uz prisustvo nekoliko stotina roditelja i učenika obilježen 14. travanj/april, Dan O.Š. "Muhsin Rizvić" iz Fojnice. Učenici raznih sekcija ove škole kao što su to dramska, recitatorska, folklorna, muzička i sportska su uz prigodan i bogat kulturno - zabavni program obilježili dan ove škole. Prisutne u sali je najprije pozdravio direktor ove škole Mujo Zahirović, koji je tom prilikom kazao: "O.Š. "Muhsin Rizvić" Fojnica broji 1022 učenika, od čega je 13 odjeljenja nižih i 16 odjeljenja viših razreda koji pohađaju nastavu u ovoj i nekoliko područnih škola. Uposleno je ravno 50 nastavnika i učitelja u školama. Naši učenici su tokom ove školske godine postigli i postižu vrijedne rezultate na kantonalnom takmičenju iz nekih nastavnih predmeta. Ni ove godine neće na prostoru ovog SBK-a biti uvedeno osnovno devetogodišnje školovanje, pa tako ni u našim školama, pa se pitam ko će u buduće štampati naredne udžbenike, kad nas mali broj škola obrazovnog sistema radi po dosadašnjem osmogodišnjem planu i programu školovanja". Direktor Zahirović je kazao okupljenim roditeljima da je započeo upis djece u prvi razred za narednu školsku godinu. U zabavnom dijelu programa je bilo pjesme, glume i igre koju su izveli učenici, a bilo je i malih manekena osnovaca. Nakon zabavnog programa u sali škole otpočeo je malonogometni turnir između učenika osnovnih škola Fojnice, Kiseljaka, Kaćuna i Viteza.

Hazim Čukle, 14.04.2006
(Preuzeto iz Dnevnog Avaza.)

Linkovi:
Fotografije sa svečanosti (14.04.2006)
pretraga novosti :: arhiva novosti